Location

Bratislavská 84/10 013 41​ Dolný Hričov
Napíšte nám
 • header-overlay

  Použitie

  Lasta Corp
  Lasta

  Organické hnojiváPoužitie našich produktov

  Naše organické hnojivá sú univerzálne. Vo svojej koncentrovanej podobe sa dokážu vyrovnať bežne dostupným chemickým hnojivám, ale bez záťaže životného prostredia. Navyše oproti bežným chemickým hnojivám vyživujú pôdu, dodávajú pôde široký záber humínových látok a stopových prvkov, a teda všetky potrebné živiny. Preto sa stretávame s tým, že pestovatelia tvrdia, že zelenina a ovocie po hnojení organickým hnojivom chutí podstatne lepšie.

  O kvalitách vyzretého ovčieho trusu (ako aj vyzretého maštaľného/kravského hnoja) dobre vedeli už naši predkovia. PESTOVANIE BEZ CHÉMIE je jednoduché: hnojí sa pôda pred výsadbou, ale vhodné je aj pre prípravu pôdy. V rámci obdobia vegetačného kľudu je vhodné aj masívne hnojenie pre úpravu pH kyslých pôd. Spolu s unikátnym zložením pozitívne ovplyvňuje dlhodobú úrodnosť pôdy.

  Postup: Granulát iba rozhádžeme pod stromy, kríky a na zeleninové hriadky, prípadne zapracujeme do pôdy a zalejeme. Pred výsadbou kvetín a trvaliek je vhodné vyhĺbiť väčšiu jamku a primerané množstvo granulátu zmiešať s pôdou a do takto pripravenej jamky vysadiť rastliny. Následne výdatne zalejeme. V mokrom prostredí sa granulky postupne rozpúšťajú, čím postupne uvoľňujú živiny a stopové prvky.

  Viac sa dočítate v našom blogu o organických hnojivách.

  F.A.Q.Vy sa pýtate, my odpovedáme 

  1. Kedy je vhodné hnojiť?

  Hnojiť sa môže počas celého vegetačného obdobia až po čas odkvitnutia, v čase plodu sa hnojiť už štandardne neodporúča. Hnojiť sa odporúča aj v čase vegetačného kľudu pre skvalitnenie a zvýšenie úrodnosti pôdy. Viac sa dočítate v našom  „blogu“.

  2. Kde si môžem objednať LASTA palivo?

  Keďže tento produkt nie je naším nosným produktom, pre zistenie stavu zásob nás kontaktujte cez webový formulár, alebo na ktoromkoľvek z uvedených kontaktov.

  3. Kam si môžem prísť po pelety, po hnojivo?

  Pelety si môžete osobne vyzdvihnúť priamo na adrese firmy v Dolnom Hričove. Podľa výšky objednávky individuálne stanovujeme dopravu. Menšie zásielky (max. do hmotnosti 120 kg) expedujeme/doručujeme aj prostredníctvom kuriérskej spoločnosti DPD v rámci Slovenskej republiky.

  4. Môžem rozpúšťať hnojivo vo vode?

  Organické hnojivo LASTA sa môže rozpúšťať vo vode, avšak tejto problematike sa venujeme v našom blogu o organických hnojivách, v časti – „Rozpúšťanie peletovaného hnojiva vo vode a jeho účinky“